Blog EKSPERTÓW ICT

Blog Niebieski - Eksperci

Codziennie szukamy cyfrowych inspiracji. Żyjemy w chmurze. Nasze decyzje wspiera analityka biznesowa. Zajmujemy się cyberbezpieczeństwem. Na co dzień widzimy, jak nowe technologie zmieniają modele biznesowe. Pracujemy w korporacjach, startupach i think-tankach. Zapraszamy do świata IT.

Poznaj naszych ekspertów

IBM Polska Sp. z o.o.

Grażyna Dadej

Grażyna Dadej w branży IT działa od 20 lat. Przez długi okres była związana z sektorem finansowym i systemami Business Intelligence. Od kilku lat jest bardziej skoncentrowana na szeroko rozumianych rozwiązaniach mobilnych, łączących w sobie tradycyjne podejście z innowacyjnymi usługami w chmurze (Bluemix, Watson). W IBM pełniła różne funkcje. Była doradcą technologicznym najważniejszych klientów, zarządzała dużymi zespołami usługowymi, a obecnie jest liderem technicznego zespołu wspierającego sprzedaż rozwiązań IBM MobileFirst w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest członkiem IBM Academy of Technology oraz jednym z liderów Technical Leadership Council oraz IBM Woman in Technology w Polsce.

IBM Polska Sp. z o.o.

Marcin Spychała

Entuzjasta nowoczesnych technologii, specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu cyber bezpieczeństwa. 18 lat doświadczenia na rynku europejskim. W IBM odpowiadający za rozwój rynku CEE dla rozwiązań przeciwdziałających przestępstwom finansowym w kanałach elektronicznych.

IBM Polska Sp. z o.o.

Karolina Marzantowicz

Karolina stoi pomiędzy światem informatyki, innowacji biznesowych i psychologii. Działa jak katalizator i pobudza ciekawość pomagając przedsiębiorstwom w adaptacji szybko zmieniających się technologii. Reprezentuje IBM jako mówca i znawca tematu w wydarzeniach publicznych w Polsce i na świecie. Pasjonatka transformacji cyfrowej. W IBM pełni rolę architekta i doradcy dla klientów sektora bankowego w Europie. Pracuje w branży IT od 1994 roku. Jestem członkiem Akademii Technologii IBM. Prywatnie mama 3 dzieci, zakochana w górach od zawsze.

IBM Polska Sp. z o.o.

Aleksandra Porowska

Pasjonatka nowych technologii zmieniających modele biznesowe. Wierzy w siłę nowych mediów i ma nadzieję, że wkrótce każdy problem będzie się dało rozwiązać za pomocą aplikacji w telefonie. W IBM zajmuje się komunikacją.

IBM Polska Sp. z o.o.

Piotr Pietrzak

Entuzjasta, wizjoner i technologiczny ewangelista od 17 lat związany z branżą IT. Specjalizuje się w projektach transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, modeli biznesowych, budowaniem innowacyjnych rozwiązań i ich komercjalizacją. Od wielu lat związany z IBM R&D. Współpracuje na co dzień z funduszami inwestycyjnymi typu VC/PC, inkubatorami i akceleratorami. Autor publikacji w prasie branżowej i ekonomicznej. Przełamuje schematy, promuje innowacje. Obecnie, jako CTO (Chief Technology Officer) w IBM, odpowiedzialny za rozwój rynku cloud i cognitive computing w Polsce. Członek akademii technologicznej IBM oraz Rady Naukowej CAS przy Politechnice Gdańskiej. Miłośnik szybkich motocykli, otwartych standardów i umysłów. Można go śledzić na Twitterze @piotrpietrzak.

IBM Polska Sp. z o.o.

Aleksandra Kaszuba

Komunikatywny konsultant IT z szerokim doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań klasy CR oraz Campain Management dla klientów z sektora bankowego i telekomunikacyjnego. Aleksandra pasjonuje się transformacjami biznesowymi przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

IBM Polska Sp. z o.o.

Przemysław Galiński

W IBM odpowiada za usługi i rozwiązania Cloudowe dla klientów korporacyjnych w Polsce i krajach Bałtyckich. Wcześniej w IBM odpowiadał za narzędzia społecznościowe dla korporacji (social bussines). Obecnie z największymi organizacjami i bankami w Polsce realizuje projekty zastosowania i implementacji technologii Cloud z zakresu chmury publicznej, prywatnej oraz rozwiązań hybrydowych, a także dedykowanych usług chmurowych. To wszystko aby pomóc organizacjom rozwijać sie, stawać się innowacyjnymi, działać globalnie i błyskawicznie reagować na zmieniające się otoczenie mikro i makroenokomiczne. Zanim zaczął swoją przygodę w IBM, przez wiele lat w T-mobile Polska odpowiadał za sprzedaż i wdrażanie rozwiązań telekomunikacyjnych (włącznie z usługami ICT) dla Klientów Kluczowych. Skupiony na zewnętrznych akwizycjach, aktywnie budował silną pozycje operatora w segmencie największych korporacji.

Applica Sp. z o.o.

Piotr Surma

Piotr Surma (ur. w roku 1974) ukończył francuską uczelnię École Nationale Supérieure des Télécommunications. W latach 1998-2007 pracował w firmie Nokia. W roku 2007 był współzałożycielem Mindbox S.A. Od roku 2012 związany jest z firmą Applica specjalizującą się w analizie języka naturalnego.

Alior Bank SA

Igor Zacharjasz

Od 15 lat związany z branżą IT. Przez ostatnie kilka lat pełnił rolę lidera zespołu IBM Ecosystem Development na Europę Centralną i Wschodnią odpowiadając za rozwój ekosystemu startupowego . Od listopada 2015 r. pracuje w Alior Banku, gdzie w Alior Innovation Lab odpowiada za kontakty ze startupami i partnerami technologicznymi oraz za pozyskiwanie z rynku innowacyjnych rozwiązań. W swojej obecnej roli skupia się głównie na firmach z branży FinTech. Prywatnie entuzjasta nowych technologii, prawdopodobnie uzależniony od Internetu, miłośnik historii i zapalony narciarz. Najwyżej u innych ceni otwarte umysły i innowacyjność.

Centrum Edukacji Obywatelskiej

Agata Łuczyńska

Pasjonatka mądrej edukacji, socjolożka, trenerka. Wprowadza do szkół innowacyjne metody nauczania, promuje model otwartej szkoły, która uczy odpowiedzialności, współpracy, krytycznego myślenia i przygotowuje do życia we współczesnym świecie, a nie tylko do egzaminów. Od 2009 roku związana z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO), gdzie jako Dyrektorka działu Programów z Klasą tworzy strategię i rozwija programy edukacyjne. Szkoła z Klasą 2.0 uczy twórczego wykorzystania nowych technologii, krytycznego myślenia i analizowania informacji, współpracy i rozwiązywania problemów. Ten flagowy program CEO jest teraz pilotażowo wprowadzany na Ukrainie. Koduj z Klasą to nauka podstaw programowania już od pierwszych klas szkoły podstawowej, a nie tylko na informatyce. WF z Klasą pomaga zmienić nastawienie do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia. Agata jest też autorką licznych publikacji, materiałów oraz programów szkoleń. W 2014 roku trafiła na listę liderów innowacji New Europe 100, ogłoszoną przez Res Publica, Fundusz Wyszehradzki, Financial Times i Google.

IBM Polska Sp. z o.o.

Piotr Uzar

Architekt IT, od czternastu lat ściśle związany z branżą informatyczną. Przez ostatnie lata skupiony na Cloud Computingu, z uwzględnieniem rozwiązań typu open-source. Entuzjasta nowych technologii, miłośnik przyszłościowych rozwiązań w dziedzinie bioinformatyki i informatyki w medycynie.

IBM Polska Sp. z o.o.

Andrzej Osmak

Architekt rozwiązań IT związany z branżą od ponad 15 lat. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, rocznik 2000. Swoje doświadczenie zdobywał, na różnych stanowiskach technicznych, w firmach IT zajmujących się szeroko rozumianą Integracją Systemów. Od października 2010 roku związany z firmą IBM, gdzie zdobywa doświadczenie techniczne w obszarze rozwoju usług IT, jak i menedżerskie, kieruje zespołami projektowymi. Obecnie jest doradcą w dziedzinie rozwiązań opartych na chmurach obliczeniowych. Główne zainteresowania to Outsourcing Usług IT, Wirtualizacja i Cloud Computing.

IBM Polska Sp. z o.o.

Marcin Solarski

Członek kadry zarządzającej, krakowskiego Laboratorium Oprogramowania IBM, odpowiedzialny za dział wdrożeniowy i produkcji oprogramowania w obszarze middleware. Od początku kariery związany z branżą IT i jej zastosowaniami w przemyśle telekomunikacyjnym. Zanim związał się z IBM pracował w Deutsche Telekom Labs i instytucie naukowym Fraunhofen, gdzie realizował swój doktorat. Pasjonat nietrywialnych zastosowań technologii IT oraz baczny obserwator zmian przemysłu informatycznego, ciekawy wpływu zmian biznesu na kształtowanie się technologii. W krakowskim Laboratorium odpowiedzialny również za współpracę z uczelniami.

Young Digital Planet S.A.

Agata Czopek

Agata Czopek jest konsultantem z ponad 10 letnim doświadczeniem. Obecnie zajmuje stanowisko Strategy & Development Associate w firmie Young Digital Planet, która dostarcza cyfrowe rozwiązania dla edukacji. Agata dzieli swój czas pomiędzy projekty badawcze dotyczące rozwoju technologii w edukacji, w takich krajach jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Afryka Południowa, ale również w Europie w ramach programu Horyzont 2020 (Hiszpania, Wochy, Grecja). Agata odpowiada za strategiczne partnerstwa z firmami technologicznymi, takimi jak Microsoft, IBM, Intel. Na co dzień zajmuje się procedurami wewnętrznymi, doskonali organizację w zakresie zarządzania projektami i programami, a także corporate governance. Agata działa jako wolontariusz – pełni funkcję PMIEF Liaison for Poland Chapter w fundacji edukacyjnej Project Management Institute, organizuje szkolenia dla dzieci i nauczycieli z zakresu zarzadzania projektami. Wykłada na Uniwersytecie Gdańskim oraz przygotowuje wystąpienia na konferencjach, takich jak Project Management Days Romania, OPPI New York City, AgileByExample Light Warsaw, IGEP Paris, Wolves Summit Gdynia, Frankfurt Book Fair.

IBM Polska Sp. z o.o.

Sławomir Kierepa

Pracuje w dziale marketingu IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Na co dzień koordynuje pracę lokalnych i regionalnych zespołów zaangażowanych w organizacje konferencji. Współpracuje również z departamentami sprzedaży oraz agencjami zewnętrznymi. Prywatnie fascynat wysokogórskich wycieczek, literatury fantastycznej oraz smacznej kuchni. Z zamiłowania i wykształcenia socjolog.

Visuality Sp. J.

Rafał Maliszewski

Business developer w branżach IT i automatyki przemysłowej, angażujący się w pomoc w rozwoju startupów technologicznych i IT na całym świecie. Pasjonat upowszechniania edukacjiw dziedzinach związanych z technologią i robotyką. Silnie zaangażowany w tworzenie zespołów projektowych, których składowymi są business development, sprzedaż, marketing, zaplecze IT i technologiczne.

Absolwent astrofizyki na wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od ponad 10 lat związany z business develpmentem w IT i organizacją wydarzeń z zakresu technologii oraz automatyki przemysłowej.

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Anna Grąbczewska

Współzałożycielka Uniwersytetu Dzieci, przez ostatnie 5 lat dyrektor zarządzająca Fundacji Uniwersytet Dzieci. Absolwentka historii Uniwersytetu Warszawskiego i studiów MBA organizowanych przez SGH i Uniwersytet w Calgary. Mama Jasia i Zosi.

Zanim zajęła się dziećmi – cudzymi i własnymi - była związana z branżą wydawniczą. Prowadziła projekty w Warsaw Business Journal (później New World Publishing), m.in. jako dyrektor wydawniczy pierwszego polskiego magazynu o podróżach Voyage. Warszawianka, mieszkała przez rok w Danii i 7 lat w Krakowie.

Wierzy w siłę i potencjał społeczności, jaką udało się stworzyć wokół Uniwersytetu Dzieci. Aktywna w społeczności Porozumienia SPiN, Społeczeństwo i Nauka, gromadzącego organizacje popularyzujące naukę w Polsce. Wiceprezes Stowarzyszenia Uniwersytetów Dziecięcych.

IBM Polska Sp. z o.o.

Tomasz Stachera

W IBM odpowiada za komunikację zewnętrzną w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, pracując z zespołem z 29 krajów, w tym Rosji. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w działach komunikacji różnych firm.

Tomek dołączył do IBM w 2008 r. Wcześniej pracował w polskiej firmie informatycznej oraz w wiodących agencjach PR. Swoją karierę rozpoczął w dziale miejskim Życia Warszawy i ekonomicznym dziennika Życie. Działał jako wolny strzelec w polskich mediach przez 6 lat.

Prywatnie jest mężem i tatą dwóch synów oraz przyjacielem psa, Burbona. Interesuje się wszystkimi aspektami komunikacji międzyludzkiej, nowymi ideami i technologiami.

Alior Bank SA

Katarzyna Pokora

Od 4 lat zaangażowana w tworzenie najważniejszych, strategicznych i innowacyjnych projektów w Alior Banku. Aktualnie w ramach Innovation Lab Alior Banku wspiera najważniejsze inicjatywy nakierowane na poszukiwanie nowych kierunków rozwoju, współpracę z partnerami zewnętrznymi oraz transformację innowacyjnych pomysłów w działające rozwiązania. Matematyk i fotograf z wykształcenia, miłośnik innowacyjnych rozwiązań, minimalizmu i rozwoju z pasji.

IBM Polska Sp. z o.o.

Monika Maciąg - Kruszewska

Od 12 lat związana z branżą informatyczną. Zajmuje się różnymi aspektami komunikacji społecznej. Specjalizuje się w tworzeniu treści i zarządzaniu informacją. Miłośniczka przyrody i literatury klasycznej. Absolwentka UJ w Krakowie i PAN w Warszawie. W IBM pracuje jako doradca ds. kontaktów z mediami.

Alior Bank SA

Emilia Chacińska

Od 5 lat związana z bankowością, od listopada 2015 r. członek Zespołu R&D w Innovation Lab Alior Banku, gdzie zdobywa doświadczenie w zakresie innowacyjnych projektów z użyciem metodologii Design Thinking. Z wykształcenia socjolog, co przekłada się na silne zainteresowanie przemianami zachodzącymi w społeczeństwie i biznesie pod wpływem wszechobecnej digitalizacji. Zanim trafiła do Innovation Lab wykorzystywała swoje zorganizowanie i skrupulatność w Departamencie Zarządu odpowiadając za koordynację pracy Władz Banku. Prywatnie miłośniczka natury ceniąca kontakt z ludźmi, od których stale może się uczyć czegoś nowego.

IBM Polska Sp. z o.o.

Łukasz Ćmielowski

Dołączył do firmy IBM w 2008 roku. W 2009 roku obronił doktorat z dziedziny analizy danych z mikromacierzy DNA na Politechnice Śląskiej. Od tego czasu pracował jako QA architekt w jednym z produktów do zarządzania infrastruktura IT. Skupiał się na automatyzacji zadań testowych oraz zastosowaniu maszyn uczących do predykcji błędów w oprogramowaniu. W 2015 roku dołączył do nowego zespołu zajmującego się rozwiązaniami z grupy analityki jako architekt. Jest wielkim fanem książek Normana Davis'a oraz Terrry'ego Pratchetta.

IBM Polska Sp. z o.o.

Agnieszka Koizumi

W IBM odpowiedzialna za markę, komunikację wewnętrzną oraz wdrażanie globalnych inicjatyw na rynek Polski i Krajów Bałtyckich. Jej misją jest sprawienie, by pracownicy poszerzali swoją wiedzę o firmie, czuli się zaangażowani w jej życie i aby potrafili rozmawiać na temat skomplikowanych rozwiązań IBM. W centrum jej zainteresowań znajdują się ludzie i to im poświęca najwięcej czasu poprzez różnego rodzaju szkolenia i wykłady. Mieszka we Wrocławiu, pracuje w siedzibie drugiego na świecie największego centrum usług outsourcingowych IBM. Prywatnie kocha podróże, zwiedziła do tej pory 45 państw na świecie.

IBM Polska Sp. z o.o.

Krzysztof Araszewicz

jest konsultantem dostarczającym od ponad 20 lat innowacyjne rozwiązania dla banków i instytucji finansowych. Zpowodzeniem wprowadzał na rynek nowe produkty i rozwiązania na styku biznesu i IT. W szeregu przedsięwzięć odpowiadał za określanie zakresu rozwiązania, prowadzenie analizy biznesowej, sporządzanie analiz opłacalności i opracowywanie modeli finansowych.

IBM Polska Sp. z o.o.

Maciej Malenda

Promotor innowacyjnych rozwiązań technologicznych, inżynier i wizjoner. Lider wdrażania usług opartych o IBM Watson oraz budowania strategii kognitywnych w Polsce.
Doświadczony konsultant i project manager. Prywatnie tata dwóch urwisów, w wolnych chwilach perkusista, audiofil i sportowiec. Można go śledzić na Twiterze: @maciekmalenda

IBM Polska Sp. z o.o.

Maciej Jędrzejczyk

Stypendysta na University of Birmingham i na Universiteit van Tilburg. Od 2011 roku związany z firmą IBM w ramach Strategic Outsourcing. Architekt IT odpowiedzialny za rozwiązania IaaS oraz Workplace Engineering dla zachodnioeuropejskich klientów. Kryptoentuzjasta i umiarkowany zwolennik technologii Blockchain. Zawsze na rozdrożach między prawem, biznesem, badaniami naukowymi i informatyką. Zamiłowany amator historii, kartografii, podróżowania i nauki języków obcych.

IBM Polska Sp. z o.o.

Adriana Jóźwiak-Mason

Architekt IT, od ponad 12 lat związana z branżą informatyczną. Jej specjalizacją są: hurtownie danych i systemy Business Intelligence. Pracowała w wielu rożnych firmach w Europie i Australii. Prywatnie mama 2 dzieci, wegetarianka kochająca podróże i muzykę poważną. Ma nadzieję zostawić świat trochę lepszym niż go zastała.

IBM Polska Sp. z o.o.

Michał Gawryś

Po ukończeniu Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej przez kolejne dwa lata pozostał na uczelni jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Bezpośrednio z Instytutu trafił do IBM Polska. Już w trakcie pracy zawodowej ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim i MBA w Henley Management College. Od dwudziestu lat jest związany z rynkiem informatycznym w Polsce. Początkowo jako inżynier, potem jako specjalista sprzedaży, dyrektor sprzedaży oraz specjalista od rozwoju rynku. Obecnie kieruje działalnością IBM Polska w Sektorze Zdrowia. Do jego codziennych obowiązków należy budowanie innowacyjnych rozwiązań i ścisła współpraca z klientami w zakresie praktyki ich zastosowań.

IBM Polska Sp. z o.o.

Grzegorz Abramczyk

Entuzjasta IT. Od ponad 9 lat tworzy rozwiązania dla klientów IBM. Specjalizuje się w Java oraz JEE, a rozwija w kierunku ekosystemu JavaScript i technologii chmurowych. Prywatnie jest tatą i zapalonym graczem RPG.

Urząd Miasta Sokolov

Jan Picka

Burmistrz Sokolova od października 2014. Przed objęciem stanowiska we władzach samorządowych pracował w miejskich instytucjach kulturalnych. Sokolov to miasto usytuowane w regionie Karlove Vary w Czechach.

IBM Polska Sp. z o.o.

Sławomir Kumka

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (mgr inż. kierunku informatyka) oraz Master of Business Administration (Executive MBA) na Uniwersytecie Warwick w Birmingham, Wielka Brytania. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów informatycznych (na stanowiskach kierowniczych i technicznych). Od 2007 roku związany z IBM, obecnie pełni funkcję Dyrektora Laboratorium Oprogramowania w Krakowie. Jest odpowiedzialny za kierowanie pracami kilkunastu zespołów informatycznych i dostarczenie rozwiązań opartych o technologie typu Cloud i BigData, jak również za rozwój Laboratorium IBM w Polsce. Od początku swojej pracy w IBM kieruje również wszystkimi projektami związanymi z dofinansowaniem przez Unię Europejską nowych technologii i promowania innowacyjności w Polsce w obszarze Badań i Rozwoju.

IBM Polska Sp. z o.o.

Piotr Łaszczewski

Cloud Business Unit Leader, IBM Polska i Kraje Bałtyckie

IBM Polska Sp. z o.o.

Izabela Olszewska

Dyrektor IBM Client Innovation Center Wrocław i Katowice. Abolwentka MBA na Wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Prywatnie entuzjastka narciarstwa, biegania i jazdy konnej.

IBM Polska Sp. z o.o.

Marek Okularczyk

Dyrektor ds. Rozwoju w IBM Polska, zarządzający programem Smarter Cities. W branży ICT pracuje od 15 lat. Wcześniej stworzył i koordynował program Cyfrowa Kultura, aktywnie uczestnicząc w budowaniu modeli wsparcia technologicznego dla pierwszych projektów cyfryzacji mediów oraz instytucji kultury w Polsce. W latach 2011 – 2013 był menedżerem działu handlowego IBM Polska. Z wykształcenia ekonomista.

IBM Polska Sp. z o.o.

Marta Brańska-Rybicka

Dyrektor Sektora Publicznego, IBM Polska. Absolwentka Wyższej Szkoły Managerskiej w Warszawie. Od wielu lat zwiazana z branżą finansową oraz teleinformatyczną. Pełniła funkcje kierownicze w takich firmach jak: Credit Agricole, EMC, IBM Global Financing. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu, sprzedaży i marketingu. Obecnie jest dyrektorem Działu Sprzedaży do Sektora Publicznego w IBM Polska.

IBM Polska Sp. z o.o.

Grzegorz Przybycień

Jest architektem wykonawczym w sektorze ochrony zdrowia IBM Global Markets. W ostatnim okresie koncentruje się na projektowaniu doświadczeń transformacyjnych i emocjonalnym projektowaniu interaktywnych technologii następnej generacji, wykorzystywanych do wspierania długotrwałych zmian w ludzkiej samoświadomości (ang self-word). Aktywnie badając rolę sztucznej inteligencji oraz wirtualnej rzeczywistości we wspieraniu spełniania wyższych potrzeb człowieka, takich jak autorealizacja i samo-transcendencja.

IBM

Matej Adam

Ma ponad 15-letnie doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań IT dla służby zdrowia. Wspomagał rozwój i projektowanie krajowych systemów ochrony zdrowia, wzbogacając je o elementy IT. Prowadził też projekty transformacyjne w szpitalach, pozwalające na udostępnienie pacjentom najnowszych technologii medycznych. Aktualnie odpowiada za obszar IBM Watson Health na terenie całej Europy.

Alior Bank S.A

Małgorzata Ratajczak

Jest Dyrektorem Oddziału Private Banking w Alior Banku w Warszawie (biurowiec Warsaw Spire). Zarządza zespołem siedmiu bankierów, a dodatkowo sama zajmuje się obsługą klienta zamożnego w zakresie inwestycji. Zanim dołączyła do Alior Banku pełniła funkcję Dyrektora Regionu Klienta Zamożnego w banku Citi Handlowym w segmencie CitiGold. Z branżą bankową związana od 15 lat.

IBM Polska Sp. z o.o.

Małgorzata Piotrowska

W IBM zajmuje się sprzedażą oprogramowania pozwalającego ułatwić pracę grupową, komunikację w zespole i zarządzanie wiedzą.

Szef IBM X Force Comman Center

Daniel Donhefner

Ukończył studia IT w 2003 roku i dołączył do jednego z największych dostawcow oprogramowania i sprzetu telekomunikcyjnego. Po zdobyciu doświadczenia na polu operacyjnym został liderem sekcji i kierownikiem zespołu. Po kilkuletnim międzynarodowym doświadczeniu, Daniel zajał stanowisko kierownicze w IBM w Global Technology Services we Wrocławiu. Odpowiedzialny za kilka zespołów, zdobył doświadczenie w obszarze IT Security. W 2011 roku Daniel zbudował od podstaw IBM Security Operations Center, obecnie IBM X-Force Command Center. Centrum zaczęło prace z kilkoma osobami na pokladzie, rozwijalo sie i roslo do chwili obecnej, kiedy osiagnelo dojrzaly stan zatrudniajac ogromna liczbe proefjonalistow w dziedzinie cyberbezpieczenstwa.

IBM Polska Sp. z o.o.

Paweł Bondar

Z branżą IT związany od ponad 20 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej i studiów MBA w Akademii Koźmińskiego. W IBM Polska, w dziale usług technologicznych, od lat specjalizujący się w usługach z zakresu data centers, usługach dotyczących zachowania ciągłości działania. Obecnie jego zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół cloud computingu, IT automation oraz efektywności energetycznej.

IBM Polska Sp. z o.o.

Agnieszka Dziewulska

Agnieszka Dziewulska od 15 lat odpowiada za szeroko rozumiany HR. Pracę zawodową rozpoczęła przy Pełnomocniku Rządu ds Integracji Europejskiej gdzie współpracowała z zespołem odpowiedzialnym za harmonizację polskiego prawa pracy do standardów Unii Europejskiej. Przygodę z biznesem rozpoczęła w GE, najpierw wspierając zespół Mergers and Acquisitions w CEE, a następnie jako Dyrektor ds Personalnych GE Money Banku. Do branży nowych technologii dołączyła w 2004 roku - przyjmując stanowisko Dyrektora Personalnego w HP Polska Sp. z o.o. Przed dołączeniem do IBM Polska, była odpowiedzialna za strategię różnorodności oraz Executive Talent Management dla regionu Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Od stycznia 2014 roku prowadzi politykę HR w IBM dla Polski i krajów Bałtyckich.